arama

Çiftlik Bank Dolandırıcılık Mı?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Oyla
    Loading...
Çiftlik Bank hakkında sizler için gerçek bir çalışma yapma kararı aldık. Bu doğrultuda  bizde Çiftlik Bank hesabımızı açtık ve Papara ile ödeme yaptık.
Ücretsiz verilen manisa tavuğumuzun yanına ek olarak Romanov Koyununu kampanya fiyatı olan 310 altın (310 TL) ödeyerek aldık.
Henüz üye olalı 1 gün oldu ve üye olduğumuz günün akşamı sisteme girişte yaklaşık 12 saat problem yaşadık.  12 saat çok önemli bir süre çünkü depomuz doldu ve tahsilat yapamadık böylelikle vaad edilen 365 günlük gelirin 0,5 gününü kazanamadık.
Üyeliğimizin ikinci günü herşey normale dönüştü ve 2 saatte bir depomuzdaki ürünleri satarak ana bakiyemize ekliyorduk fakat öğlen sonra “Server Dolu” uyarısı aldık ve yaklaşık 8 saat sisteme giremedik. Bu süreçte hem depomuz doldu ve tahsilat yapamadık hem de yemimiz tükendi.  Sistemin vaad ettiği gelir sistem aksaklıkları ile gördüğünüz gibi törpüleniyor.
Çiftlik Bank sisteminin Ponzi olduğunu düşünüyorduk çünkü 1’e 2-2,5 oranında gelir vaad eden bir sistemin normal olmaması aşikardı. 2 günlük üyelik sürecimizde gördüğümüz kadarıyla vaad edilen gelirler gerçekleş örtüşmüyor ve bu sayede sisteme giren yeni paralar ile ödemeler daha kolay yapılıyor.
Bir diğer önemli nokta sistemin çok iyi kurgulanmış olması. Satın aldığınız hayvanlardan 1 yıl gelir elde edebiliyorsunuz. Ana parasını çeken yatırımcı sürüsünü büyütmek amacıyla daha sonra gelir elde etmek amacıyla sürüsüne yeni hayvan katıyor. Bu sayede yatırdığınız ana parayı çektikten sonra bir daha para çekmek istemiyorsunuz. Çünkü amaç büyük sürü ve büyük para. Fakat sonuç olarak sadece paranızı 6 aylığına emanet etmiş oluyorsunuz.
Aslında matematik birçok şeyin anahtarı, genç bir hayvanı yetiştirebilmek için Tarım Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre 2,5 m2 alan gerekli. Sistemdeki üye ve hayvan sayısını hesaplarsanız ihtiyaç olan çiftlik m2 sini elde edebilirsiniz.
Aşağıda size karınca yetiştiriciliği ile ponzi sistem kuran Wang Fengyou’nun hikayesini paylaşıyoruz.

Yilishen Tianxi: Ant Farming Scheme

If you think the ponzi schemes above were brazen, take a look at this one. It ensnared a million – yes, you read that right, a million – people in China … with ants!

In 1999, Wang Fengyou founded the Yilishen Tianxi Group and hatched a scheme so crazy it’s brilliant: ant farming. He convinced poor farmers to give him 10,000 yuan (about $1,500). In return, they got a box of “special ants” and a list of very strict instructions: spritz the ants with a sugar and honey solution at 9 a.m. and 4 p.m. every day, and feed them cake and egg yolk every three to five days. Under no circumstances were they to open the box. Every 74 days, workers from Yilishen would come by and pick up the ants to be ground up and made into an aphrodisiac. For their troubles, the farmers get 13,250 yuan, a 32.5% premium every 14 months.

By 2006, Wang was a very rich man. His company was featured in newspapers and on TV. He hired celebrities to publicize his company and hobnobbed with government officials. He even got the “China’s Top 10 Entrepreneurial Leaders” award from the government. His ant aphrodisiacs were sold in some 80,000 pharmacies across China and by some accounts, over 1 million people bred ants for Yilishen, giving the company an annual turnover of 15 billion yuan (US$2 billion).

In October 2007, Wang’s scheme collapsed. The company started to miss payouts and thousands of ant farmers descended on his company’s headquarter and government offices. A month later, Wang Fengyou was arrested.

Unlike other Ponzi scheme con artists who got off after only a few years in jail, Wang’s fate doesn’t look good. In the same year Wang’s scheme collapsed, the Chinese government started cracking down on 3,747 pyramid schemes. Wang’s rival, who conned people with a similar ant-breeding scheme, was sentenced to death.

Oh, and did his aphrodisiac ants really work? Actually yes, but not because of the ants. His products contained sildenafil, the active ingredient in Viagra. (Kaynak (source) )

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet