arama

Epoksi multilayer kaplama

epoksi zemin kaplama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Oyla
    Loading...

Epoksi multilayer kaplama Türkçe’de epoksi portakal kabuğu olarak adlandırılmaktadır. Bunun sebebi yüzeydeki portakal kabuğuna benzer desenin olmasıdır. Aşağıdaki resimde epoksi multilayer kaplama örneğini görebilirsiniz.

Zemindeki dokulu epoksi yüzey kaydırmazlık sağladığı için iş güvenliğinin ön planda tutulduğu işletmeler ve otopark zeminlerinde en çok tercih edilen uygulamadır. Dokunun derin ve köşeli olmaması sayesinde kir birikimi oluşmaz ve kolaylıkla temizlenebilir.

Epoksi Multilayer Uygulama Aşamaları

Epoksi multilayer kaplama; yüzey hazırlığı, çatlak tamiri, astar, arakat ve sonkat olmak üzere 5 aşamadan oluşmaktadır. Yüzey hazırlığı yapıldıktan sonra epoksi astarlama yapılır. Epoksi astarın içine 1/2 oranında kum girilir. Epoksi astar tamamlandıktan sonra kurumadan üzerine 1-1 oranda kum serpilir. Astar kuruduktan sonra zemin tamiratları gerçekleştirilir. Bunun sebebi çok güçlü yapışma mukavemetine sahip olan astarın üzerinde yapılan tamiratın iyi tutunmasını sağlamaktır. Bu aşamaya kadar olan işlemler aynı gün içerisinde gerçekleştirilebilir. İkinci gün zeminde bulunan yapışmayan kumlar endüstriyel makinalar ile süpürülür. Epoksi arakat içerisine 1/2 oranında kum girilerek uygulanır ve kurumaya bırakılır. Son olarak epoksi sonkat malzemesi zemine uygulanır ve işlem tamamlanır.

Unutmayın doğru uygulama, tecrübeli işçilik ve kaliteli malzeme uzun yıllar kullanılabilecek zeminler demektir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER