arama

İyi Bir Blogger Olmanız İçin Dikkat etmeniz Gereken 6 Kural

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Oyla
    Loading...

İnsanların birbiri ile etkileşmesini sağlayan ve yeni bir teknoloji olarak kabul edilen bloglar, kişilerin kendilerini ifade ettikleri, deşarj oldukları ve insanlara yararlı bilgileri paylaştıkları bir mecra haline gelmiştir. Blog yazmakblogger olmak gibi düşüncelere sahipseniz daha fazla insanla ve internet kullanıcısına ulaşmak için dikkat etmeniz gerek kurallar vardır. Sayısız tuzağın yer aldığı, akıllı stratejiler izlemeniz gereken blog dünyasında ayakta kalmak,içerik üreterek para kazanmak ve yarattığınız içeriklerin daha fazla insana ulaşmasını sağlamak için şu kurallara dikkat etmelisiniz.

1 ) Temanıza sadık kalmalısınız

Birçok blog yazarının ne büyük hatası olarak kabul edilen temaya sadık kalmamak tuzağına düşmemelisiniz. Belirlediğiniz temanın dışına çıktığınızda içeriklerinizin kalitesi düşecektir. Örnek olarak aynı anda yemek, seyahat, fotoğraf konularında yazmaya başladığınızda temanızın dışına çıkarsınız. Bu nedenle ana temanızı belirlemeli ve bu tema üzerinden içeriklerinizi üretmeye devam etmelisiniz. Seo çalışmalarınızı yalnızca bir tek tema üzerinden yaptığınızda Google tarafından daha fazla aranır ve üst sıralarda görüntülenirsiniz. Fazla sayıda tema veya bir tek tema içinde fazla sayıda konu Google arama motorlarının aramalarda sitenizi üst sıralarda çıkarmasını engelleyecektir.

2 ) Google ile dost olun

Blog sitenizi ziyaret eden ziyaretçiler için bloğunuza ekleyeceğiniz iç bağlantılar ile Google tarafından kullanıcılara daha fazla önerilirsiniz. Seo açısından da çok önemli olan iç bağlantılar sayesinde Google ile dost olabilir, daha fazla aranabilir ve tıklanabilirsiniz. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşabilir ev Google reklamları ile daha fazla para kazanabilirsiniz. Google arama motorunun sitenizi ziyaret etmesi ve arama yapmasına izin vererek sitenizin daha fazla ziyaretçi tarafından sizyaret edilmesini sağlayabilirsiniz.

3 ) SEO çalışmalarına önem verin

Arama optimizasyonu olan SEO çalışmalarına önem vermelisiniz. Google arama motorları seo sistemine göre çalıştığı için kullanıcı aramalarında sizi üst sıralarda çıkaracak ve daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Seo çalışmalarında doğru anahtar kelimeler seçmeniz gerekiyor. Kelime grupları seçerken de arama motorunda siz olsanız hangi kelimeleri arardınız diye düşünmelisiniz. Bu sayede daha fazla tık trafiği sağlamış olursunuz. Seo için Moz, Ahrefs gibi araçları kullanabilir ve daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

4 ) Sosyal medyayı kullanın

Blogger olmak ve ziyaretçileri sitenize çekmek için yapmanız gereken tanıtım kampanyalarının başında sosyal medya tanıtımları geliyor. Facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya hesapları oluşturmalı, daha fazla kişiye ulaşmak adına paylaşımlar yapmalısınız. Sosyal medya sitelerinde her türden insan yer aldığı için sitenizi ziyaret edecek insanlara daha kolay ulaşabilirsiniz.

5 ) Kaliteli görseller kullanmalısınız

Blog sitenizde yer alacak içeriklerde kullanacağınız görselleri özgün görseller olarak tercih etmelisiniz. Kendinizin üreteceği görsellerin yanında internetten ve stok fotoğraf sitelerinden elde edeceğiniz görsellerin kaliteli olmasına, ilgi çekici olmasına ve karmaşık olmamasına özen göstermelisiniz. Görseller, internet kullanıcılarını blogunuza, sitenize çeken temel etkenlerden biri olduğu için seçimlerine azami özen göstermeniz gereklidir.

6 ) Kaliteli içerikler kullanın

Blogunuzda yer alan yazıların içerik bakımından kaliteli olmasına azami özen göstermelisiniz. Okuyucular akıcı olan, ilgi çeken ve merak uyandıran yazıları okumayı severler. Uzun olmayan, okudukça keyif veren ve bilgi içeriği yüksek olan yazılar ve içerikler kullanmanız gereklidir. Uzun, sıkıcı, okurken insanı sıkan ve karmaşık olan içerikler okuyucular tarafından ilk paragraftan sonra okunmamaktadır. Bu nedenle bloğunuzda yer alacak yazıların kalitesine ve okuyucuya hitap etmesine özen göstermeniz gerekmektedir. Alt başlıklar, ve farklı alanlara yönlendirilmiş ara başlıklar kullanarak okuyucuların sitenizde daha fazla dolaşmasını ve zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.