arama

KAMP İÇİN BASİT AMA ŞART TAVSİYELER

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Oyla
    Loading...

KAMP İÇİN BASİT AMA ŞART TAVSİYELER

Yazın kavurucu sıcaklarını geride bıraktığımız bugünler, doğada vakit geçirmek için en uygun zamanlar. Tabi ki doğayla içli dışlı olmanın en temel yollarında biriside kamp yapmak. Eğer kamp yapma ile ilgili kafanızda sorular varsa, bir tarafınız isterken bir tarafınız çekimser davranıyorsa, kamp malzemeleri noktasında tereddütler yaşıyor ve kendinizi bilgisiz olarak görüyorsanız, sizler için hazırlanan ve bizzat denetimlenmiş önerilere bir göz atın.

Kamp Malzemeleri Cimriliğe Gelmez

Nasıl olsa bu benim ilk kamp deneyimim düşüncesine girerek sakın malzemede ucuza kaçmayın aksi takdirde sonu hüsran ile biter. Kamp yolculuğunda yarı yolda kalmak istemiyorsanız bilhassa çadır uyku tulumu gibi malzemelerde kaliteden vazgeçmeyin.

Çadır Dediğin Kolay Kurulumlu Olur

Kampçılığa yeni başlayanlar için ve özellikle çadır kurulumunda cesaretsiz olanlar için, bir hamlede açılan otomatik çadırları tercih etmelisiniz ya da sadece iki çıta yardımı ile kolayca açılabilen kompakt çadırları tercih etmelisiniz.

Kamp Tesislerine Yönelin

Kamp tesisleri özellikle ilk deneyimlerinizde sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Tuvaleti, duşu ateş yakma alanları olan kamp bölgeleri kamp hayatının zorluğunu gözünüzden uzaklaştıracak ve sizlere keyifli bir ortam sunacaktır. Doğada yaşamaya alışkın olmayan kimseler için bu imkânlar dâhilinde kamp yapmak yumuşak bir geçiş sağlayacaktır doğa yaşamına.

Kamp Eşyalarınız Belli Standartta Ve Sayıda Olsun

 İlk olarak gereksiz ıvır zıvırlardan kurtulun, çünkü bunlar size kamp süresince rahatsızlık verecek ve anı yaşamanıza engel olacaktır. Kesin olması gerekenlerden oluşan bir listeniz olsun ve her zaman bu listeye sadık kalın.

İçecek İçin Olmazsa Olmaz TERMOS

24-36 saat aralığında sıcağı ve soğuğu hapsedip koruyabilen termoslar her kampçı adayının çantasında olması gerekenlerdendir.

Çadırınızı Kurduğunuz Bölgeye Dikkat

Özelikle öğlen güneşi ile kavrulmamak ve sabah güneşi ile uykunuzun bölünmemesi için çadırınızı mutlaka bir ağaç dibine gölgesine kurun.

Olmazsa Olmaz İLKYARDIM SETİ

Tabi ki bir doktor değilsiniz tabi ki trafik kazası kadar ağır bir durum yok ama her ne olursa olsun yanınızda basit düzeyde de olsa bir ilkyardım seti olmasında büyük yarar var. Muhtemel başınıza gelebilecek vakalar böcek ısırıkları, alerjiler güneş yanıkları ya da güneş çarpmaları ve tabi ki düşmeler.

Son Olarak Hava Durumunu Takip Edin

Kamp planının ilk safhasında atlanmaması gereken konu gidilecek yerin haftalık hava durum raporudur. Havanın azizliğine uğramamak adına her zaman tedbirli davranın mesela su geçirmez ürünler kullanmak gibi. Hoşça kalın doğa ile kalın.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.